22.5 C
Bitola,MKD
Wednesday, June 26, 2019

Најнова временска анализа: Какво време не очекува наредната недела?

Новата недела ќе ја започнеме со температури кој ќе бидат натпросечно високи за самиот почеток од месецот септември и истите ќе се искачуваат во...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА БИТОЛА И БИТОЛСКО: ВНИМАВАЈТЕ МОЖНО Е НЕВРЕМЕ!

Оваа ноќ централните како и источните предели од државава ќе бидат под влијание на циклонот БРУНО кој ќе услови нестабилно време на повеќе места...

Кон Македонија се движи Бруно – циклон кој ќе донесе невреме...

За време на овој викенд ќе го почувствуваме влијанието на првиот есенски циклон БРУНО. Во сабота во попладневните часови веќе ќе има локална нестабилност проследена...

Глорија над Битола и Македонија: Очекувајте нестабилност, врнежи и грмежи!

Во текот на денешното понеделничко претпладне времето во државава ќе биде претежно сончево и топло со мала локална облачност. Сепак влијанието на циклонот ГЛОРИЈА сеуште...

Најнова анализа: Какво време не очекува од понеделник?

Во текот на следната недела поточно во понеделник попладне ќе има локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот, а не...

Есента полека се приближува: Каква е есенската прогноза за Битола и...

Со оглед на тоа дека полека, но сигурно наближуваме кон есен 2018 па ние како и секогаш така и овој пат решивме навремено да...

Ела ќе дом...