4 C
Bitola,MKD
Wednesday, January 23, 2019

Најнови временски информации: Мала локална дестабилизација на времето

Во текот на следните денови како што и претходно најавивме нашата територија ќе биде под влијание на топла воздушна маса од југ која ќе...

Најнова временска прогноза: Прекрасни вести за оваа недела!

Во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе биде под влијание на значително потопла воздушна маса која продира од југ и истата...

Временска анализа: Од понеделник нови промени на температурите!

Како што најавивме се до понеделник територијата на нашата држава ќе биде под влијание на стабилна, сува и МНОГУ ТОПЛА воздушна маса од југ...

Летото ни продолжува и следната недела

Времето ќе биде сончево со мала локална облачност но ќе дува умерен, повремено и локално засилен ветер од северен правец кој нема ни малку...

Најнова временска анализа: Какво време не очекува наредната недела?

Новата недела ќе ја започнеме со температури кој ќе бидат натпросечно високи за самиот почеток од месецот септември и истите ќе се искачуваат во...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА БИТОЛА И БИТОЛСКО: ВНИМАВАЈТЕ МОЖНО Е НЕВРЕМЕ!

Оваа ноќ централните како и источните предели од државава ќе бидат под влијание на циклонот БРУНО кој ќе услови нестабилно време на повеќе места...

Кон Македонија се движи Бруно – циклон кој ќе донесе невреме...

За време на овој викенд ќе го почувствуваме влијанието на првиот есенски циклон БРУНО. Во сабота во попладневните часови веќе ќе има локална нестабилност проследена...

Ела ќе дом...