26.3 C
Bitola,MKD
Sunday, June 16, 2019

Снег и сибирски температури до -15 како најава за почетокот на...

До крајот на денот времето во државата ќе биде променливо облачно со сончеви периоди кои локално ќе бидат и долги, во текот на ноќта...

Влажен снег почна да ја покрива Битола! Каква ќе биде временската...

Оваа ноќ поради најавениот моќен студен фронт од север следува нагла и многу брза промена на временската состојба која ќе биде проследена со врнежи...

Ела ќе дом...