4 C
Bitola,MKD
Wednesday, January 23, 2019
Дома Дневна доза временска прогноза

Дневна доза временска прогноза

По студениот бран, не очекува мал пораст на температурите

По студениот воздушен бран од североистокот на Европа кој услови провејување на снег и минусни температури насекаде во државава, во текот на следната недела...

Глорија над Битола и Македонија: Очекувајте нестабилност, врнежи и грмежи!

Во текот на денешното понеделничко претпладне времето во државава ќе биде претежно сончево и топло со мала локална облачност. Сепак влијанието на циклонот ГЛОРИЈА сеуште...

Снег и сибирски температури до -15 како најава за почетокот на...

До крајот на денот времето во државата ќе биде променливо облачно со сончеви периоди кои локално ќе бидат и долги, во текот на ноќта...

Конечно убави вести за времето следната недела

Почитувани, се наоѓаме пред периодот кој ќе биде најтопол дел досега најтопол ова лето 2018 и токму ова треба некаде да се случи на...

Најнови временски информации: Мала локална дестабилизација на времето

Во текот на следните денови како што и претходно најавивме нашата територија ќе биде под влијание на топла воздушна маса од југ која ќе...

Бидете претпазливи: Можен е силен ветер во текот на ноќта

Под влијание на студен бран од север попладнево како и во текот на претстојната ноќ ќе дува засилен, повремено и локално СИЛЕН ветер од...

Ела ќе дом...