4 C
Bitola,MKD
Wednesday, January 23, 2019
Дома Дневна доза временска прогноза

Дневна доза временска прогноза

Временска анализа за првата половина од Август!

Почитувани граѓани ја направивме и деталната анализа за првата половина на месецот август која укажува на тоа дека е можно задржување на ФЛОРИЈАН што...

Кон Македонија се движи Бруно – циклон кој ќе донесе невреме...

За време на овој викенд ќе го почувствуваме влијанието на првиот есенски циклон БРУНО. Во сабота во попладневните часови веќе ќе има локална нестабилност проследена...

Какво ќе биде времето денес? Понеделничка временска анализа!

Во текот на денешниот понеделнички ден под влијание на циклонот ФЛОРИЈАН во текот на претпладнево ќе имаме умерено облачно време со сончеви периоди, топло...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА БИТОЛА И БИТОЛСКО: ВНИМАВАЈТЕ МОЖНО Е НЕВРЕМЕ!

Оваа ноќ централните како и источните предели од државава ќе бидат под влијание на циклонот БРУНО кој ќе услови нестабилно време на повеќе места...

Како ќе биде денес? Флоријан не се предава!

Продолжува периодот на нестабилно време кое го условува циклонот ФЛОРИЈАН. Особено локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе...

За викендот дожд, од недела и поинтензивно во вторник се очекува...

Поради јужното воздушно струење утре (сабота) ќе има повремени локални врнежи со слаб до умерен интензитет, на пониските места ќе врни дожд, додека снег...

Ела ќе дом...