-4.7 C
Bitola,MKD
Tuesday, February 19, 2019
Дома Дневна доза временска прогноза

Дневна доза временска прогноза

Од вторник нов снег и ниски температури

До понеделник под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење ќе имаме натпросечно високи максимални температури на воздухот кои во недела и...

Снег и сибирски температури до -15 како најава за почетокот на...

До крајот на денот времето во државата ќе биде променливо облачно со сончеви периоди кои локално ќе бидат и долги, во текот на ноќта...

Ела ќе дом...