14.1 C
Bitola,MKD
Thursday, May 23, 2019
Дома бабам Битола

бабам Битола

...се за Битола

Народна легенда: Од икона пронајдена во реката, до Манастир на Рожденство...

Манастирот на Рожденство на Пресвета Богородица во с.Новаци е еден од поновите манастири во овај крај. Според кажувањата на постарите новачани, на сегашната територија...

Битола во минатото

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на Конзулите и Тера ТВ заедно со вас и фотографии од Битола во минатото. По повод Велигденските празници...

Пет битолчанки во репрезентацијата на Македонија за фудбал

Селекторот на У-17 селекцијата од битолскиот прволигаш ЖФК Топ Гол за овој квалификациски турнир повика пет фудбалерки од Битола и тоа Верица Колевска, Ана...

(ВИСТИНАТА ВО ТЕБЕ, TОА МИ ТРЕБА) – НОВА ПЕСНА И НОВ...

На 09.11.18 во Center – Lounge & Fresh Bar, Битола беше направена промоција на новата песна “Lux Life” и новиот музички видео запис на...

Ротаракт Широк Сокак подели 200 оброци за социјално ранливите категории

"Еден народ опстојува по меѓусебната милост и љубов, а грижата за ближниот е таа што не сплотува." Со таа мисла, Ротаракт Клубот Широк Сокак...

Едно битолско попладне од воздух…

Погледнете како изгледа едно обично битолско попладне снимано од дрон... ​https://youtu.be/vlIwgw-0NkA Извор Youtube/ Cut production

Битолскиот револуционерен округ

Битолскиот револуционерен округ бил дел од структурата на Македонската револуционерна организација. Округот го опфаќал Битолскиот вилает во Отоманската империја. Тој бил најдобро организиран, опремен...

Позитив на денот: Пецката

...за Битола и битолчани

Битола во минатото (екслузивно видео)

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на Конзулите и Тера ТВ денес со екслузивно видео од Битола во минатото и тоа во почетокот од...

Ела ќе дом...