15 C
Bitola,MKD
Friday, March 22, 2019
Дома бабам Битола

бабам Битола

...се за Битола

Акцијата “Дај свој придонес-засади дрво” на тимот од Синпекс ДОО денес...

Денеска, во склоп на акцијата “Дај свој придонес-засади дрво”, тимот на Синпекс ДОО и Зелена Берза заедно со одговорните работници за хортикултурното уредување при...

Градска седенка и шеф Видоевски во Хотел Епинал

ГРАДСКА СЕДЕНКА и шеф Видоевски! Презентација на ново мени, неодоливото вино од Винарија БОВИН и добро познатите БОЕМИ! Одлична комбинација!! Цена на мени: 890 мкд. Ве очекуваме сите...

Денес е Младенци: Што треба да направат младите сопружници?

Денес се слави споменот на четириесетте војници од Севастија кои маченички загинале за христовата вера. Инаку овој празник е празник на младите сопружници кои стапиле...

Билетите за натпреварот на РК Еурофарм Работник со ТСВ Хановер веќе...

Билетите за натпреварот од Б групата на ЕХФ Купот против TSV Hannover-Burgdorf, кој се игра в недела на 24 март во 19:00 часот веќе...

Битолчанецот Христијан Аџиоски бара поддршка за неговата книга „Демографските промени во...

Битолчанецот Христијан Аџиоски е локален водич и стравствен вљубеник во македонските села. Безмалку ги има посетено скоро сите села во Македонија, го чувствува нивниот...

(ГАЛЕРИЈА) На Кркардаш денес…

Реки од луѓе почнуваат да се движат по угорницата од ул. Христијан Т. Карпош за да запалат свеќа за здравје на светото место познато...

Синпекс ДОО, пример за општествено одговорна компанија со несебична поддршка за...

Како општествено одговорна компанија, во текот на нашето тридецениско постоење, секогаш сме поддржувале иницијативи и акции за зачувување и одржување на нашата животна средина,...

Еко акција и на гимназијалците во СОУ Јосип Броз Тито Битола

По повод 21-ви Март Денот на пролетта и 22-ри Март светски ден на водите, гимназијалците направија Еко акција во гимназијата Јосип Брзо Тито во...

Ела ќе дом...