9.7 C
Bitola,MKD
Thursday, April 25, 2019
Дома бабам Битола

бабам Битола

...се за Битола

Битолскиот Црвен Крст и нивното “Кино под ѕвездите”: Погледнете како сето...

Волонтерите на Општинската организација на Црвен крст Битола, при циклусот Црвен крст во акција-промоција на хумани вредности организираа КИНО ПОД ЅВЕЗДИТЕ. На 20.04.2019 (сабота) младите...

Битола од друг агол

... мала галерија

Битолчани дел од тимот студенти кои освоија прво место на...

Тимот Melius составен од Димитар Бежановски, Милан Петровски од Битола, Филип Голабоски Струга и Маја Атанасоска од Прилеп учествуваа на натпреварот Code Up Level...

Битола во културна еуфорија со Jazz Factory Festival

Битола од 18-ти до 20-ти април беше домаќин на второто издание на интернационалниот фестивал Џез-фактори, во организација на културното здружение Центар за културна деконтаминација...

Од сон до јаве: Каков е сегашниот изглед на св. Спас...

Влатко Чагорски успешно продолжува со неговата дадена задача да изгради куќа, засолниште за светецот кој му се јавува како Свети Спас. По повеќе години мака...

ИН МЕМОРИАМ: Почина најмладиот сојузен судија во Југославија, култна личност на...

Вчера во Битола, на 79-годишна возраст по долго боледување, почина, Крсте Крстевски-Крцул, познат поранешен фудбалски и ракометен судија, фудбалски делегат и сестран спортист. Крстевски...

Утре започнува второто  издание на Интернационалниот џез фестивал „Jazz Factory Fest“...

Ни претставува особено задоволство да го најавиме оддржувањето на второто издание на Интернационалниот фестивал „Jazz Factory Fest-Битола 2019 , кој ќе се оддржи од...

Ела ќе дом...