-4.7 C
Bitola,MKD
Tuesday, February 19, 2019
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

2491 POSTS 5 коментари

Пита со шунка и сирење

Начинот на подготвување заедно со рецептот се во самото видео. Погледнете, ставете лајк, споделете и претплатете се! Вклучете го и ѕвончето за да Ве...

Нова снежна покривка од саба-саба ја покри Битола

Овај вторник битолчани се разбудија со снежна покривка од 5 см. Снегот ќе продолжи да паѓа и во текот на денот...

Билетите за натпреварот помеѓу Еурофарм Работник и Грундфос Татабања пуштени во...

Билетите за првиот домашен натпревар од Б групата во ЕХФ Купот против екипата на Татабања кој се игра в недела на 17 февруари во...

Изгледот на Битола некогаш и сега во период од 70 години

Како што може да забележите во споредба со постарата слика ја нема Шехерезада, Стрежево, дел од Основен Суд, Стаклената, објектите пред Борово, објектите кај...

Битола во минатото

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на Конзулите и Тера ТВ секој понеделник заедно со вас и фотографиите од Битола во минатото. На следната фотографија...

“Hey you, Listen” нова песна порака од многуте битолчани со чисти...

"Некои граници поставени од предрасуди е време да се срушат, но со многу љубов. "Hey you, isten" е цел универзум, песна - порака од многу...

Ела ќе дом...