13.4 C
Bitola,MKD
Tuesday, September 17, 2019
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

3302 POSTS 8 коментари

Коледарски оган кај Влашката црква (видео)

https://www.youtube.com/watch?v=m1T2BgBn-IQ&t=18s Извор Тера ТВ    

За Бадник и битолските традиции

Прочитајте повеќе на следниот линк...

Битолчани vs скопјани, кој како ја доживува зимата

​+ 10°C – Скопјани вклучуваат греење на Широк Сокак уште се ПИЕ ПИВО 2°C - Скопјани заради снегот имаат гужва во сообраќајот на Широк Сокак гужва по...

Бабам топ 10 за 2016 

​1.Златни правила ако сакаш да се дружиш со битолчани  2.Фотографија од Битола која го размрда интернетот   3.Исљахането во Битола 4.КАКО ДА ПРЕПОЗНАЕШ АСЛИ БИТОЛЧАНЕЦ ?!  5.Омилената песна на...

Денес Широк Сокак беше преместен во Ниже Поле (галерија)

Сончевото време, чистиот воздух, малата количина на снег која пред некој ден заврна на Баба денес беа предизвик за битолчани истите да го напуштат...

Битола во минатото

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на конзулите и Тера ТВ, секој понеделник заедно Ви ја преставуваме нашата Битола во минатото. На следната фотографија...

Ела ќе дом...