19.2 C
Bitola,MKD
Wednesday, July 17, 2019
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

3091 POSTS 8 коментари

“Freeride weekend” на Пелистер (видео)

​Сабота 28.01.2017 Започнувајќи во 08:00 ч. кај Инфоцентарот кој се наоѓа на големиот паркинг горе на Пелистер. Временски услови : сонце со температура  од -6...

Првите скијачи во Битола

Првите скијачи се појавија далечната 1932 г. во Битола и тоа биле воените офицери кои со своите одела и скии предизвикаа сензација во чаршијата,...

Една успешна битолска сага, ски центарот “Стрежево” кај с.Нижеполе

​Деновиве сите битолчани ја почуствувавме позитивната промена која ни ја донесе снегот... и не само снегот, туку и правилното менаџирање и реализирање на проекти...

Апел за помош

Апел за помош на тринаесет годишниот Гоце Марковски од Битола кој е на постоперативно лекување во Германија и се потребни средства од околу 50.000...

Битола во минатото

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на конзулите и Тера ТВ, заедно со вас Ви ја преставуваме Битола како таа изгледала во минатото. Денес на...

Кратко интервју со битолчанецот, голман од Ракометната репрезентација на Македонија

​Никола Митревски роден 03.10.1985 г. во Битола. Играл за Пелистер, Вардар, Металург, Бенфика и сега е голман во Македонската ракометна...  Б.Б. Какво е чуството да...

Снег,сонце и чист воздух

Снег, сонце и чист воздух добитна комбинација за убаво да се помини овај ладен и замаглен Јануарски ден.Чајче или кафе во Молика за крај...

Некогашното црквиче св.Јован кај Стара болница

​Денеска е Собор на св.Јован Крстител. Именден на Јовановци, Јове, Јовче, Јовица, Јованка. Напомош да е и за многу години. Со името на св.Јован...

Кратко интервју со битолчанецот кој “гини” за сите нас, Стефан Дрогришки...

​Кратко интервју со Стефан Дрогришки. Битолчанец во ракометната репрезентација на Македонија.Роден на 09.09.1994 г.(22 години) во Битола. Б.Б.Какво е чувството да си дел од едно...

Заедно со битолските навивачи на натпреварот со Исланд (видео)

    Погледнете какво е чувството да сте во живо заедно со битолчани и другите навивачи од Македонија на утакмицата со Исланд која се игра сега...

Ела ќе дом...