30.4 C
Bitola,MKD
Saturday, August 24, 2019
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

3216 POSTS 8 коментари

Гледајте го во живо денешниот ракометен хепенинг Ангеловски и пријателите

Гледајте го во живо денешниот ракометен хепенинг каде и да сте на следниот линк: http://www.gol.mk/rakomet/rezultat/900000176/angelovski-i-prijatelite-pelister-eurofarm

Направете сами: Интересна играчка за зголемување на концетрацијата на вашите деца

Во ова време на таблети и смартфони погледнете како на вашите деца сами да им направите интересна звучна играчка за добивање на поголема концентрација..!!!  Погледнете...

Едно битолско попладне од воздух…

Погледнете како изгледа едно обично битолско попладне снимано од дрон... ​https://youtu.be/vlIwgw-0NkA Извор Youtube/ Cut production

Спомен на Светите Четириесет Битолски Преподобномаченици

Денес на 28.10.2017 г., на Кркардаш во храмот кој е посветен на нив се одржа Божествена литургија  во спомен на Светите и славни четириесет преподобномаченици. На Литургијата,...

Завршено едно од врвните ремек дела на битолските копаничари

Битолскиот копаничар Јане Крстевски денес го заврши едно од неговите најдраги дела, целивалната за Чудотворната икона на Пресвета Богородица во Храм Св. Богородица - Битола.  Врвно ремек...

Саат кулата во Битола (видео)

https://youtu.be/3Yt00TOOMCc Павле Михајловски 2010 година

БИТОЛСКИТЕ ПЧЕЛАРИ ПРЕПОРАЧУВААТ: ЏВАКАЊЕ САЌЕ СО МЕД

Со џвакањето мед од саќе составено од восок, во нашиот организам допираат биолошки активни материи кои се содржани во него, на пример витамин А....

Како изгледале битолски етикети од ’95 година?

Етикети од битолски фирми кои произведуваа сируп од лимон, боровинка, портокал, кола, оранж, газоза, битер лемон, сода вода на Квалитет комерц и Кооперанти...

Јубилејно 600 искачување на врвот Пелистер

Познатиот битолски планинар Виктор Калаузи, член на ПСК "Димитар Илиевски Мурато" на 22 октомври оваа година го имаше јубилејното 600 искачување на врвот Пелистер....

Снегот пристигна на Пелистер

Фотографии од Големо Езеро

Ела ќе дом...