22.5 C
Bitola,MKD
Wednesday, June 26, 2019
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

3032 POSTS 8 коментари

Фотографијата од битолчани која го обиколи цел Балкан

А кој ако не нашите Солзи и Смеа. Да ги поздравиме...  Уште малце чекајте ги, доаѓаат во Австралија...

Како се играше битолско оро во Гинимаале кај средселото, раните 70’ти

Снимката е најверојатно од раните 70ти каде во тие години сеуште опстојуваше маалскиот живот во славното Гинимаале. Некои на видеото можеби и ќе ги...

Ракометен спектакл во Битола- ветераните на Пелистер против репрезентацијата на Македонија 

Следниот вторник на 10 октомври во 18.30 часот во спортската сала „Младост“ во Битола ќе се одигра ракометен дуел на ветераните на Пелистер и македонската...

Битола во минатото

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на Конзулите и Тера ТВ секој понеделник заедно со вас и стара Битола. На почетокот на есента битолчани...

87-годишната баба Мара растура на битолска свадба

https://youtu.be/ckN-3Pi3PPs Автор Дејан Трајковски Извор Мотика.мк

Како изгледаше вториот свадбен фустан на Каролина?

Каролина Гочева на нејзината свадба блесна во прекрасна венчаница купена во Италија, но по завршување на венчалниот чин, таа се пресоблече во бел винтиџ-фустан,...

Битолчанец е најголемиот DIY јутубер во Македонија

Американскиот хакер од Битола, битолскиот јутубер (снимател на  Youtube видеа) кој има скоро милион сабскрајбери (регистрирани гледачи) на неговиот Јутуб канал American Hacker. Ние го...

Одлична идеја за искористување на топлината by Mr.DK

Затоплете ја вашата соба со боца за воздух од камион и силен вентилатор на 12-24 волти !!! Искористете ја топлината што излегува од вашиот камин...

Топ 10 Инстаграм фотографии од #Bitola

1.  2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Фотографирајте ја Битола и ставете #bitola или #битола во описот на вашата фотографија.  Благодариме!

Ела ќе дом...