-1.7 C
Bitola,MKD
Monday, January 21, 2019
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

2381 POSTS 5 коментари

И Битола во популарниот “10 Year challenge”

...за Битола и битолчани

Битолчани до крај доследно си ја бодреа својата репрезентација

Олимпик Хале во Минхен повторно беше арената каде се одржа натпреварот од Светското првенство во ракомет кое се одржува во Германија помеѓу екипите на...

Пелистерци денес го имаа првиот собир

Ракометарите на Пелистер денес во спортската сала "Боро Чурлевски" го имаа премиерниот собир во 2019, за продолжение на Суперлигата во ракомет на која пелистерци...

(ГАЛЕРИЈА) Срце на терен за Македонија!

И покрај големото водство во текот на второто полувреме и поразот од Шпанија 21:32, битолчани за време на цел натпревар го оставија "срцето на...

За сите љубители, SF Free Ride овој четврток (17.01.19) и сабота...

SF Free Ride за сите љубители на фрирајд скијањетo организира тура овој четрток (17.1.2019) и оваа сабота (19.1.2019) на прекрасниoт Пелистер. Искористете ја можноста за да...

(ГАЛЕРИЈА) Копанки, рајот за битолчани!

Среда 16 јануари 2019 г. , уште еден убав сончев ден поминат на Копанки заедно со многумина битолчани...

Ела ќе дом...