9.7 C
Bitola,MKD
Thursday, April 25, 2019
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

2763 POSTS 6 коментари

Битолскиот Црвен Крст и нивното “Кино под ѕвездите”: Погледнете како сето...

Волонтерите на Општинската организација на Црвен крст Битола, при циклусот Црвен крст во акција-промоција на хумани вредности организираа КИНО ПОД ЅВЕЗДИТЕ. На 20.04.2019 (сабота) младите...

Битола од друг агол

... мала галерија

Битолчани дел од тимот студенти кои освоија прво место на...

Тимот Melius составен од Димитар Бежановски, Милан Петровски од Битола, Филип Голабоски Струга и Маја Атанасоска од Прилеп учествуваа на натпреварот Code Up Level...

Битола во минатото

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на Конзулите и Тера ТВ секој понеделник заедно со вас и понеделничката доза фотографии од Битола во минатото....

Битола во културна еуфорија со Jazz Factory Festival

Битола од 18-ти до 20-ти април беше домаќин на второто издание на интернационалниот фестивал Џез-фактори, во организација на културното здружение Центар за културна деконтаминација...

Од сон до јаве: Каков е сегашниот изглед на св. Спас...

Влатко Чагорски успешно продолжува со неговата дадена задача да изгради куќа, засолниште за светецот кој му се јавува како Свети Спас. По повеќе години мака...

Најнови информации: Топол бран во текот на следната недела

Веќе во текот на следната недела и покрај тоа што не очекуваме целосна стабилизација на атмосферата што значи дека и понатаму ќе има локална...

Ела ќе дом...