4 C
Bitola,MKD
Thursday, December 13, 2018
Дома Дневна доза временска прогноза

Дневна доза временска прогноза

По студениот бран, не очекува мал пораст на температурите

По студениот воздушен бран од североистокот на Европа кој услови провејување на снег и минусни температури насекаде во државава, во текот на следната недела...

Најава за снег над Битола!

Дневна доза временска прогноза

Најнова временска анализа: Убавото време продолжува

Под влијание на релативно висок воздушен притисок, поточно Антициклон кој е стациониран над североисточна Европа, и во текот на следниот период ќе условува релативно...

Бидете претпазливи: Можен е силен ветер во текот на ноќта

Под влијание на студен бран од север попладнево како и во текот на претстојната ноќ ќе дува засилен, повремено и локално СИЛЕН ветер од...

Какво време не очекува понатаму? Најнови временски информации!

И понатаму продолжува долгиот период на стабилно, суво и натпросечно топло време, односно времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и...

Ела ќе дом...