15 C
Bitola,MKD
Tuesday, October 23, 2018
Дома бабам Битола

бабам Битола

...се за Битола

Никогаш не е касно: Ѕидарот Бејхан од Битола го остави без...

Во последните години, мошне популарни се шоуата каде анонимни пејачи се натпреваруваат, а стручното жири го оценува нивното пеење. Моментално најгледано шоу е “Sвездите на...

Битолскиот револуционерен округ

Битолскиот револуционерен округ бил дел од структурата на Македонската револуционерна организација. Округот го опфаќал Битолскиот вилает во Отоманската империја. Тој бил најдобро организиран, опремен...

Екстремните битолски бајкери ги освоија наградите во Солун

Битолските бајкери од Extreme Bike Team Bitola ги освоија наградите во Даунхил купот одржан во Солун. "Да не сме ние бајкерите од Extreme Bike Team...

Фотографија која ја прошета цела Македонија: Падна првиот снег на Пелистер

Фото Јонче Илиевски Мурато м.в.Антена на Пелистер... Да ни се множи...

Битолчани како дел од филмот “Партизанска ескадрила”

Една интересна фотографија испратена од Гоше Стевановски. При снимањето на филмот Партизанска ескадрила како статисти се земени пилоти од Битола (кои служеа АРМ како...

Кошаркар на КК Пелистер два пати неделно тренира деца со посебни...

Секој вторник и четврток попладне во салата на училиштето „Ѓорѓи Сугарев“ во Битола одекнува џагор и смеа. Тогаш, десетина деца со посебни потреби од...

Ексклузивно во Битола: Одржан семинар за Инстинктивна самоодбрана за понежниот пол

Ексклузивно и за прв пат, во Македонија, во Битола, беше одржан семинар за Инстинктивна самоодбрана за понежниот пол. Grand - master Златко Неделковски, меѓународен експерт...

Лабаво: Битолчанец дел од најкабадајчарската македонска банда во Европа

Тројца македонци ограбиле пошта во Водерад во Словачка, а она што го направиле е толку глупаво, што не е ни чудно што едниот од...

ЖФК Топ гол со две високи победи за денеска!

Во организација на ФФМ, денес стартуваше официјалната младинската лига за девојки, а екипата на ЖФК Топ гол во ова натпреварување учествува со две категории...

Ела ќе дом...