4 C
Bitola,MKD
Thursday, December 13, 2018
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

2167 POSTS 5 коментари

Почина уште еден голем битолчанец, Љубиша Георгиевски

Почина уште еден голем битолчанец, Љубиша Георгиевски На 81 година утрово почина театарскиот и филмски режисер, драмски писател, теоретичар на театарот и професор по...

Коста Ќука, лице со Даунов синдром донираше слики за болницата „Плодност“

42 годишниот битолчанец Коста Ќука денес по повод Меѓународниот ден на лицата со попреченост на болницата „Плодност“ и подари три свои фотографии од својата...

360 степени панорама од Широк Сокак

360 степени панорама од најубавата улица на светот направена од Дамјан Гугучевски. Уживајте... Притиснете ТУКА

Свечено прославен меѓународниот Ден на лица со попреченост во Битола

СО CLIP Битола свечено прославен денот на лица со попреченост во рамките на Педагошкиот Факултет Битола. Максимална организација и подршка од комплетниот персонал на...

Ела ќе дом...