4 C
Bitola,MKD
Thursday, December 13, 2018
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

2167 POSTS 5 коментари

Од кујната на битолските домаќинки: Мека погача со спанаќ и изварка

Мекa како душа, се топи в уста, луѓето низ целиот Балкан полудеа за оваа убавина. Неверојатен рецепт за погача која ќе ве освои и...

БИТОЛСКАТА БОГОСЛОВИЈА

...за Битола и битолчани

Шумски фенери го прославија нивниот 30 годишен јубилеј

Во текот на вчерашниот ден свечено се одбележа 30 годишниот јубилеј од почетокот на Хотел и ресторан Шумски Фенери. "Прекрасно е чувството кога го делиш...

Ела ќе дом...